5 módních značek, které v roce 2020 podporují LGBTQ+

Letos tradiční duhové oslavy nemohly proběhnout, nicméně organizační týmy Pride se se situací většinou vypořádaly velmi originálně.

Již jsme psali o Kyiv Pride s gigantickou „matkou rovnosti“, Prague Pride chystá namísto pochodu plavbu po Vltavě, nejen London Pride se přesunul do virtuálního prostoru. Duhový měsíc byl skutečně neobvyklý.

Minulý týden jsme dělali krátký report, kdo a jak dosud oslavil Pride Month na Facebooku, nyní představíme 5 módních značek, které v roce 2020 podporují LGBTQ+ komunitu.

 

  1. Asos

Již po čtvrté v řadě se Asos spojilo s GLAAD a ze své kolekce této nadaci daruje 100% svého zisku. GLAAD je světoznámá nezisková organizace, která se zabývá právy LGBTQ a vybízí k veřejné debatě.

Asos nadto spolupracuje s talentovanými LGBTQ+ lidmi, které se snaží podpořit v jejich úsilí.

Na tento roztomilý detail jsme již v předchozím článku upozorňovali.

 

  1. Ami

Francouzský módní dům Ami věnuje všechen výtěžek ze své nové 4-dílné duhové kolekce také GLAAD.

 

  1. Puma

K oslavám Pride Month Puma ve spolupráci s Carou Delevigne vytvořila kolekci From Puma With Love, z které bude 20% zisku věnováno na nadaci Cara Delevigne. Z nadace byl konkrétně vybrán projekt Giving Back Fund, který má podpořit LGBTQIA+ neziskové organizace včetně GLAAD, Travor Project a Mind Out.

 

  1. Nike

 

O nové kolekci bot Nike jsme již psali, za připomenutí ale rozhodně stojí.

 

 

  1. Wrangler

Světoznámá značka džínů věnovala 100% svého zisku z letošní letní kolekce LGBT Nadaci, která podporuje toleranci a rovnoprávnost LGBTQ+ komunity.

 

Zdroj: Guardian, Niceboys

Přispět