Již zítra Global Pride u vás doma! Největší hvězdy světového showbyznysu i čelní představitelé států, to vše je součástí letošních duhových oslav

Již zítra v 7:00 startuje největší světový virtuální festival Global Pride 2020.

Komunity LGBTI+ ze všech koutů světa se na 24 hodin spojí, aby společně oslavily pochody hrdosti 2020.

Koronavirová pandemie měla bohužel devastující dopad na letošní duhové oslavy po celém světě, ty musely být zrušeny či posunuty. Global Pride tak nabízí příležitost pro všechny LGBTI+ lidi na světě, aby byli součástí oslav diverzity a rovnosti alespoň virtuálně během těchto pro všechny náročných a nejistých časů.

Iniciativa Global Pride vznikla 1. dubna díky partnerství InterPride, Evropské asociace organizátorů pochodů hrdosti a několika národních organizačních Pride týmech.

Global Pride je veden týmem dobrovolníků ze všech zemí světa, kteří jsou odhodláni zajistit, aby se letošní oslavy konaly, aby se každý a na jakémkoliv místě mohl Pride Month 2020 zúčastnit očekávaných duhových oslav.

 

Součástí programu jsou proslovy světových lídrů, koncerty popových hvězd, show drag queens, vyjadřovat se budou i vysoce postavení politici a členi královské rodiny!

Svou účast přislíbila například norská premiérka Erna Solberg, premiér Kanady Justin Trudeau, lucemburský premiér Xavier Bettel nebo třeba indický princ a niceboy.

Z hudebních představení se můžete těšit na Melanii C, Pussycat Dolls, Ritu Oru, Village People, Adama LambertaSteve Granda, Conchitu Wurst, Olivii Newton-John, Deborah CoxThelmu Houston, Avu Max a spoustu dalších!

Vystoupí drag queens Pabllo Vittar a Courtney Act. Součástí budou přenosy z lokálních LGBT+ oslav. Rozhodně je na co se těšit!

 

Přímý přenos sledujte už za několik hodin na YouTube.

 

Pro více informací navštivte stránky globalpride2020.org, kde mimo jiné můžete podpořit LGBT+ a festival Global Pride 2020 finanční částkou či nákupem v eshopu pridebasics.com

 

Zdroj: Niceboys, Global Pride 2020

 

 

 

 

 

Přispět