Zemřel režisér Batmana, niceboy Joel Schumacher

Po ročním boji s rakovinou zemřel ve svých 80 letech Joel Schumacher, režisér Batmana. 

 

Svou kariéru započal jako kostymér, režíroval přes 24 filmů, z čehož nejznámější je Batman navždy či Batman a Robin.

 

Během své filmové dráhy zastával roli režiséra, scénáristy, kostyméra a dalších. Kromě Batmana pracoval například na filmu Ztracení chlapci, Zemřít mladý, Bezva polda, Čas zabíjet, Wix, Sparkle, zfilmovaném muzikálu Fantom opery a spolurežíroval pro Netflix seriál Domek z karet. V neposlední řadě mu nejde upřít velká zásluha na hvězdných kariérách herců Matthew McConaugheyeho a Colina Farrella.

 

Joel Schumacher absolvoval návrhářskou školu Parson School of Design a před svou filmovou cestou pracoval pro módní a kosmetické značky jako Revlon či Bendelův obchodní dům. Byl kreativní a neváhal mluvit otevřeně o svém sexuálním životě.

 

V roce 2019 uvedl několik detailů ze svého intimního života. Mluvil o době, kdy ještě AIDS a obavy z něj nebyly tolik rozšířené a homosexuální muži se tak daleko méně zajímali o manželství a děti. 

 

„Nic takového nebylo [AIDS a obavy z něj], když jsem byl mladý,“ řekl pro kulturní magazín Vulture a dodal, že měl sex s více než 20 000 muži. „Pokud jste šli do gay baru, kde bylo třeba 200 mužů, a řekli jste „Oukej, kdo chce mít malý domek s bílým plotem, psem a dětmi, ať zvedne ruce“ nebo „kdo chce dnes v noci souložit?“

 

„Koncept šťastného příměstského života či výchova dětí nebyl číslo jedna.“ 

 

Na ČSFD se o něm mimo jiné dočtete: “Kritika jej vynáší do nebes, ale taky zatracuje, diváci jej oslavují jako kult a zároveň nenávidí. Své nejlepší filmy natočil za minimální rozpočty. Je to muž plný paradoxů, od kterého se nedá dopředu čekat nic konkrétního.”

 

Zdroj: OUTČSFD, Niceboys

Přispět