Nová kolekce duhových tenisek Nike a Converse

Nová produktová řada obuvi Nike a Converse bylo dlouho očekávanou novinkou Pride sezóny 2020! Zcela originální designy tenisek (a jedněch sandálek) jsou kombinacemi deseti barev všech duhových vlajek.

Kolekce obsahuje devět designů tenisek a doplňků od Converse a tři páry zbrusu nových barevných bot značky Nike.

Duhové barvy zdobí nyní Nike modely Air Force 1, Air Max 2090 a Air Deschutz.

Kromě klasické šestibarevné vlajky pracuje Nike na modelu Air Max i s tzv. inkluzivní duhovou vlajkou (More Pride), jejíž součástí je navíc pruh hnědý a černý. Inkluzivní duhová vlajka, která se objevila poprvé v roce 2017 ve Philadelphii, má symbolizovat přináležitost afro-amerických, hispánských a obecně nebělošských trans a queer komunit.

Vyjma výše zmíněných osmi barev jsou pak ještě použity další dvě, a sice růžová a bledě modrá, barvy typické pro transgender vlajku (Trans Pride).

Converse barevné variace aplikuje na své notoricky známé modely Chuck 70s, Chuck Taylor All Stars. I na „converskách“ uvidíte nyní klasickou šestibarevnou vlajku Pride, osmibarevnou More Pride i vlajku Trans Pride.

Converse svou kolekci tenisek, triček a  čepice uvolnila k prodeji před pár dny, 29. května. Na boty Nike si pak musíte počkat ještě čtrnáct dní, do 19. června.

Spolu s touto iniciativou nezapomínají společnosti Nike a Converse podporovat aktivity LGBTQ celoročně už několik let v řadě.

Jen pro letošek značky podpořily více než 20 organizací, které se zaměřují na práva LGBTQ+ ve sportu, na vytváření bezpečného prostředí pro členy komunity a na zvyšování povědomí o historii LGBTQ. Společnost Converse za posledních pět let na podporu aktivit Pride darovala více než $1.000.000.

Celou kolekci si můžete prohlédnout zde.

Zdroj: Out, Nike News, Converse

Přispět