Pravdivý příběh v pozadí prvního LGBTQ animovaného filmu od Pixaru

Out je nový krátký animovaný film od Pixaru, první svého druhu. Film je součástí tzv. Spark Shorts série, která je dostupná na americké streamovací službe Disney Plus, a je prvním Pixar a Disney filmem vůbec, který je věnován ryze LGBT tématice a hlavní hrdina je gay.

Mnoho fanoušků film vnímá jako velmi povznášející. Na Twitteru zazněly reakce mířící především na emotivnost a sílu příběhu.

Příběh sleduje hlavního hrdinu Grega, který se sestěhoval se svým přítelem Manuelem a musí čelit reakcím svých rodičů, jež právě zjišťují, že je gay. 

Díky svému kouzelnému pejskovi získá Greg možnost poněkud změnit optiku vlastního vidění – jeho vědomí se projektuje do psího a umožní mu vidět svět ze zcela nové perspektivy!

Animovaný film je napsán a režírován Stevene Clayem Hunterem a jeho vlastním příběhem inspirován. Hunter sice neměl kouzelného psa ani kočku, ale se svým coming outem čekal až do svých 27 let (nyní mu je 51).

Rodičům svou orientaci oznámil z práce po telefonu. Za nedlouho mu otec zavolal zpět a řekl: „Jsi můj syn, budu Tě milovat takový, jaký jsi.“ Každý příběh je ale jiný. Pro film Out se Hunter snažil vžít opět do svého mladšího já, ptal se na reakce svého nejbližšího okolí, nasával zkušenosti ostatních gayů. Out je příběh o muži, který našel lásku a přijetí.

Pixar film odhalil v pátek, nicméně již ve čtvrtek na sociálních sítích uveřejnil trailer, který tak vyvolal silné reakce. Bez svého kontextu lze „ochutnávku“ interpretovat různými způsoby, posuďte sami:

Zdroj: Insider, Advocate, Niceboys

Přispět