Prague Pride má své podcasty!

Prague Pride po pilotním díle Holé zadky tehdy a dnes, pokračuje ve své sérii podcastů 10 let Prague Pride!

Speciální sérii tří podcastů si Prague Pride nadělila ke svým 10. narozeninám. Jejich odvysílání se sice kvůli koronaviru poněkud opozdilo, ale aktuální je stále.

Kanál moderuje stand-up komička a nederlandistka Adéla Elbel, známá také jako členka ženského hudebního dua Čokovoko. Pro Prague Pride své angažmá okomentovala slovy: “Považuju za čest, že mě spolek Prague Pride oslovil kvůli moderování podcastů o jeho aktivitách a závažných otázkách, které by se u nás měly celorepublikově řešit. Kéž bychom se jako moderní a sebevědomá země chovali i v otázkách LGBT+, abychom si byli opravdu všichni rovni.”

Jako prvního hosta do studia Elite Bloggers přivítala ředitelku LGBT+ festivalu, Hanu Kulhánkovou, pro kterou by letošní festival Prague Pride měl být posledním. Pokud tedy máte zájem o post ředitele/ředitelky největšího LGBT+ festivalu v České republice, neváhejte Prague Pride kontaktovat. 

Hostem včerejší epizody pak nebyl nikdo jiný než Czeslaw Walek, o kterém jsme psali již ve dvou předchozích článcích – v návaznosti na maďarský zákon zneuznávající transgender identitu a českou ekonomickou injekci v podobě uzákonění manželství párů stejného pohlaví. Czeslaw Walek je předsedou organizace Prague Pride, členem iniciativy Jsme fér a zakladatelem Pride Business Forum, organizace, která řeší otázku LGBT+ na pracovišti.

Pracovní atmosféra LGBT+ je hlavním tématem druhého dílu Jak je to s pracovitostí gayů.

Czeslaw Walek promluvil o svých zkušenostech z USA, upozornil na výzkum Vodafonu, ve kterém bylo zjištěno, že 49% LGBT+ lidí i po svém coming outu zůstává se svou identitou/orientací tzv. ve skříni při příchodu do prvního zaměstnání. Diskuze ukázala, že firmám se vyplatí zabývat se otázkou LGBT+ i u nás. To a mnohem víc si můžete poslechnout na Apple Podcast či Spotify.

Zdroj: Prague Pride, Niceboys

Přispět