Na černých životech záleží: Blackout Tuesday na Instagramu

Uživatelé Instagramu dnes zveřejňují „černé příspěvky“, aby tím vyjádřili podporu americkému hnutí Black Lives Matter. Dnešek se zapíše jako tzv. Blackout Tuesday.

View this post on Instagram

Arrest all 4

A post shared by Trace Lysette (@tracelysette) on

View this post on Instagram

#blacklivesmatter #theshowmustbepaused #blacktuesday

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

K Blackout Tuesday se připojily hvězdy jako Mariah Carey, Rihanna, transgender herečky Laverne Cox a Trace Lysette, drag queen Bob, niceboy Ricky Martin a tisíce dalších!

Projekt „Blackout Tuesday“ se započal poté, co hudební průmysl vyhlásil den ticha, který měl být prostorem a časem k přípravě reakcí na zabití George Floyda a dalších.

Jamila Thomas a Brianna Agyemang, dvě vedoucí představitelky černošské hudby, byly průkopnicemi iniciativy #TheShowMustBePaused, v rámci které upozornily na fakt, že hudební průmysl profituje „převážně z černošského umění“.

Úterý se jevilo jako nejlepší volba – je součástí pracovního týdnu, pondělí by pouze mohlo prodloužit víkend a déle čekat už nebylo možné. V prohlášení uvedly: “Je to den, který si máte vyčlenit na důkladné zamyšlení nad tím, jaké kroky musíme společně podniknout, abychom podpořili černošskou komunitu.

Velké nahrávací společnosti (Sony Music, Atlantic Records, Capitol Music Group, Warner Records, Def Jam) se k výzvě připojily různými způsoby. Zaměstnanci dostali den na přemýšlení, zrušeny byly rozhlasové show, Spotify přidal do vybraných seznamů skladeb 8 minut 46 sekund ticha – čas, po který byl George Floyd dušen policejním úředníkem před svou smrtí.

Ti, kdo se připojují k Blackout Tuesday používají na Instagramu hashtag #BlackoutTuesday.

Pokud se chcete na svém Instagramu zapojit i vy, nepoužívejte hashtag #BlackLivesMatter, ten je vyhraněn pro nové informace a aktuality k hnutí Black Lives Matter.

Zdroj: PinkNews, Niceboys

Přispět