V Maďarsku nyní platí zákon, který oficiálně neuznává transgender identitu

V Maďarsku v úterý vešel v platnost zákon, před kterým jsme varovali zde. Od nynějška transgender lidé v Maďarsku nemohou úředně změnit svá pohlaví!

Obavy organizací, které zastupují práva LGBTQ+, že zákon silně posílí diskriminaci a netoleranci vůči transgender lidí, jsou bohužel zcela namístě.

Přes veškeré námitky a kritiky ze stran i mezinárodních institucí (orgány OSN, Rada Evropy, Evropský parlament) pro zákon hlasovalo 134 zákonodárců, proti 56, 4 se hlasováni zdrželi.

Maďarský parlament včera schválil zákon, jímž přestává právně uznávat trans lidi. Že se zákon přijímal v době globální pandemie asi není překvapení.“ Komentoval pro Aktuálně.cz situaci Czeslaw Walek z iniciativy Jsme fér a dál uvádí: „Je to součást kulturní války, kterou Orbán rozjel, aby zakryl před očima svých voličů a podporovatelů neduhy svého režimu. LGBT lidi označil za nepřítele, před kterým je nutno Maďary a Maďarky bránit. A trans lidi jsou prvními obětmi “nové kulturní éry”, jeho projektu.“

Podívejte se na celý komentář, kde niceboy Czeslaw Walek varuje před tím, aby se také v Česku LGBT lidé nestali obětním beránkem koronavirové krize.

Zdroj: Aktuálně.cz, Niceboys

Přispět