Polský prezident chce změnou ústavy zakázat adopci párům stejného pohlaví

LGBT lidé v Polsku a jejich práva dostávají další ránu. Po vzniku LGBT free zón, poté, co byli svým prezidentem označeni za ideologií horší než bolševismus a co bylo hlavou státu odmítnuto inkluzivní LGBT+ vzdělání na školách, přichází Andrzej Duda s dalším prohlášením. V rámci své kampaně o prezidentské křeslo se zavazuje zakázat adopci dětí párům stejného pohlaví.

Andrzej Duda uvedl, že předloží pozměňovací návrh ústavy, který má znemožnit adopci homosexuálním párům. Chce tak učinit pro „ochranu dětí“ a domnívá se, že ve vládě napříč volebními stranami k tomuto kroku získá potřebnou podporu. Duda tvrdí, že se tak musí stát, „protože je to odpovědnost státu, který je pověřen výchovou dětí.”

Pro mnoho queer páru, které uvažovaly o založení rodiny, je zpráva zdrcující, bohužel ne asi příliš překvapivá.

Duda trvá na tom, že přináležitost k LGBT+ je „cizí ideologií“, a oznámil, že udělá vše, aby zabránil zakořenění tohoto „fenoménu“ v Polsku.

Kampaň prezidenta Andrzeje Dudy je extrémně anti LGBT+.

V prvním kole polských prezidentských voleb nezískal žádný z kandidátů nadpoloviční většinu, Duda obdržel 43,7% hlasů a jeho největší soupeř Rafal Trzaskowski 30,3%. O tom, kdo bude dalším úřadujícím prezidentem v Polsku a jaký osud pravděpodobně čeká LGBT+ občany, se tak rozhodne ve druhém kole klání, 12. července.

 

V Česku je téma LGBT+ ve veřejné debatě nyní také velmi aktuální, častuje se především manželství pro všechny vs. pojem tradiční rodiny. Poslechněte si krátkou glosu pro Český rozhlas od Apoleny Rychlíkové, komentátorky A2larmu.

Apolena Rychlíková: Kdo se bojí LGBT?

 

Zdroj: Pink News, Niceboys

Přispět