Podle polského prezidenta nejsou LGBT+ lidé, ale ideologie horší než komunismus

Kampaň polského prezidenta míří jasně. Pár dní poté, co Andrzej Duda podepsal prohlášení, ve kterém se zavazuje k obraně tradiční manželské instituce a zákazu propagace LGBT+ ideologie nejen ve vzdělávacích zařízeních, se před sídlem prezidenta konala tzv. duhová diskotéka, která měla tancem podpořit komunitu LGBT+.

Diskotéka se konala 11. června a 13. června vystoupil prezident v městečku Brzeg, kde dehumanizoval LGBT+ přívržence, přirovnal je k „LGBT+ ideologii“, a tu ke komunistické diktatuře.

„Snaží se nás přesvědčit, že jsou lidmi, ale to je ideologie,“ vyrukoval Duda a pokračoval, že „LGBT+ ideologie“ je bolestivější než bolševismus.

Podle Andrzeje Dudy (48) generace jeho rodičů nebojovala proti nadvládě komunismu proto, aby nyní byla akceptována „ideologie“, která, jak uvedl, je „dokonce pro lidskou bytost destruktivnější.“

Během polské komunistické éry mezi léty 1945 a 1989 zajistil režim své trvání skrze indoktrinaci nejmladší generace– zapouštěl semínka ideologie do nejranějšího věku – „to byl bolševismus,“ řekl. „Ideologizoval děti.“ Nynější prezident dále uvedl, že „LGBT ideologie“ je svého druhu neo-bolševismus.

„Máme naši tradici. Máme kulturu s více jak tisíciletou historií.“

„Nedovolíme, aby nám [Polsko] bylo vzato. Nenecháme žádnou ideologii, komunismus, socialismus, ani žádnou jinou, aby nám ho vzalo, je naší identitou.“

„Nikdo nepovede naše děti špatným směrem, protože my ho nenecháme.“

To vše řekl v zemi, která prožila více než čtyři dekády pod totalitou komunismu, uvedl Time.

Projev Dudy následovala série „vysvětlujících“ tweetů pro zahraniční média. Operuje s tím, že se jednalo o vytržení z kontextu.

Celý projev můžete vidět zde:

Pod vládou populistické strany Právo a spravedlnost (PiS) dochází ke zcela zjevnému utužování anti-LGBT+ politiky. Vysoce alarmujícím bylo zavedení „LGBT free zón“, o nichž jsme informovali v jednom z předchozích článků.

V rámci „LGBT free zón jsou samosprávné celky zavázány zdržet se veškerého jednání, které by podporovalo toleranci a aktivity LGTB, stejně jako finanční podpory neziskových organizací, jež se v boji za práva LGBT angažují.

„Zóny“ proměnily zemi v soustavu krajů plných strachu a násilí mířeného proti queer obyvatelům Polska.

Duda (48) byl členem vládnoucí strany Právo a spravedlnost a nezdráhá se tak posilovat silně anti-LGBT+ propagandu.

Dle předvolebních průzkumů má nynější prezident velké šance na znovuzvolení. První kolo prezidentských voleb proběhne v Polsku 28. června. Největší nadějí pro LGBT+ práva se zatím zdá být varšavský primátor Rafał Trzaskowski ze strany Občanská koalice. Bohužel kandidát na prezidenta a niceboy Robert Biedroń v konzervativním Polsku příliš šancí nemá.

Zdroj: PinkNews, Time, Niceboys

Přispět