Donald Trump jako ochránce práv LGBT+?

Republikánská strana Spojených států amerických vydala zprávu, ve které stojí, že Donald Trump „podniknul bezprecedentní kroky k ochraně LGBT+ komunity“. Podle prohlášení republikánů Trump „dodržel svůj předvolební slib ochrany LGBT+ občanů“.

Důkazem má být přiložený seznam „činů“, které Trump pro podporu LGBT+ dosud vykonal. Jak komentuje PinkNews, bohužel zde najdeme spíše to, co Trump řekl, než skutečně udělal.

Trump na počátku svého prezidentského angažmá deklaroval, že udělá „vše, co bude v jeho moci, aby ochránil LGBTQ občany“, v roce 2017 se dále zavázal, „že bude prosazovat práva“ na ochranu LGBT+ obyvatel.

Zpráva se také opírá o skutečnost, že Donald Trump jmenoval homosexuála Richarda Grenella do funkce šéfa tajných služeb (DNI) a nominoval dva LGBT+ soudní kandidáty. Trump se navíc může pochlubit tím, že jmenoval pět homosexuálních vyslanců Spojených států amerických … ze 189.

V podstatě jedinou reálnou změnou v legislativě, s kterou může prohlášení operovat, je zkrácení doby, v rámci které musí před darováním krve homosexuální a bisexuální muži držet celibát. PinkNews připojuje komentář, že k této změno došlo uprostřed nedostatku krve během koronavirové pandemie.

Dalším faktem „proti“ zůstává, jak jsme již informovali, že Donald Trump jako šéf Bílého domu už druhý rok mlčí, a tedy oficiálně neuznává Pride Month – na rozdíl od úřadu předchozího prezidenta, Baracka Obamy.

Bohužel se zdá, že Trump po celou svou prezidentskou působnost naopak dělá vše pro to, aby LGBT+ komunita byla na svých právech krácena.

PinkNews připomíná, že Trumpův úřad zakázal vojenskou službu transgender lidem, aktivně podporuje diskriminaci LGBT+ lidí v zaměstnání, službách a zdravotní péči, dokonce provedl leckteré anti-LGBT+ úpravy na svých oficiálních webových stránkách.

Zatímco tedy Joe Biden sbírá z řad LGBT+ své voliče, jak jsme psali v jednom z předchozích článků, kampaň Donalda Trumpa dosud nezveřejnila žádná stanoviska, kterými hodlá v případě znovuzvolení podpořit a rozšířit práva LGBT+ obyvatel… mezitím těží finanční prostředky z prodeje duhových triček „Make America Great Again“.

Zdroj: GOP, PinkNews, Niceboys

Přispět