Největší americká LGBTQ organizace chce Joe Bidena za prezidenta

Human Rights Campaign (dále HRC), největší americká organizace za lidská práva, která se snaží o dosažení rovnosti pro LGBTQ, podpořila demokratického kandidáta na prezidenta, Joe Bidena. 

Včerejší prohlášení organizace bylo vydáno k osmému výročí Bidenova vystoupení na Meet the Press, kde Biden ještě jako viceprezident podpořil rovná práva na manželství všech lidí bez ohledu na jejich pohlaví. Krátce nato učinil podobné prohlášení někdejší prezident Barack Obama. 

„Joe Biden je tím, koho naše komunita a země v tuto chvíli potřebuje,“ řekl pro tisk prezident HRC Alphonso David. „Jeho prosazování se za rovnost práv LGBTQ už v době, kdy se ještě neucházel o post hlavy státu, posouvalo naši zemi vpřed.“ 

„Příliš mnoho LGBTQ lidí čelí diskriminaci, zastrašování a násilí jen pro to, kým jsou a koho mají rádi. Donald Trump a Mike Pence za posledních tři a půl let neudělali pro ochranu LGBTQ nic. Joe Biden bude prezidentem, který se postaví za nás všechny. HRC a našich více než 3 miliony členů a podporovatelů bude pracovat ve dne i v noci, abychom zajistili, že příštím prezidentem Spojených států bude Joe Biden.

Organizace HRC dále připomněla, že Biden má za sebou dlouhou historii podporování LGBTQ práv už jako viceprezident i dlouholetý senátor z Delaware. 

Biden podpořil zákon pro ustanovení zločinu z nenávisti, angažoval se v získání financí pro boj s HIV a AIDS a chtěl umožnit vojenskou službu i transsexuálům (zatímco Trump byl proti).

V Senátu podpořil zákon proti diskriminaci v zaměstnání, který nebyl nikdy přijat, ale později jej nahradil alespoň zákon o rovnějším zacházení. Podle Joe Bidena jsou transgender práva „otázkou naší doby v oblasti občanských práv“.

 

Zdroj: Advocate, Niceboys

Přispět