Bývalý papež: Homosexuální manželství jsou produktem Antikrista!

Nemáme v plánu se nyní stát vatikánským zpravodajstvím, ale ještě jedna zpráva ze světa církve je neodkladná: V pondělí byla německé veřejnosti představena dlouho očekávaná biografie bývalého papeže Benedikta XVI., která se týká i nás, niceboys a nicegirls. 

Autorizovaná biografie Benedikt XVI: Biografie: Svazek první byla sepsána německým novinářem Peterem Seewaldem. 

Bývalý papež Benedikt XVI. označil manželství stejného pohlaví za produkt Antikrista. Společnost se podle něj stala tak nepřátelskou vůči křesťanské doktríně, že odvrhuje každého, kdo vystupuje proti stejnému právu na manželství bez ohledu na pohlaví

 „Před sto lety by každý považoval za absurdní mluvit o homosexuálním manželství. Dnes je člověk ze společnosti vyloučen, když tyto vztahy neuznává,“ řekl bývalý papež v roce 2018 v rozhovoru s autorem biografie.

Benedikt XVI. také odsoudil potraty a asistovanou reprodukci. „Strach ze spirituálních sil Antikrista je poté více než přirozený a je skutečně potřeba pomoci modlitbami celé diecéze a univerzální církve, aby se bylo možné těmto silám ubránit.“

Benedikt byl papežem mezi léty 2005 a 2013. Když pro svou nemoc rezignoval, bylo to poprvé po 600 letech, co vzdání se úřadu předcházelo smrti.  

Než se někdejší papež stal hlavou katolické církve, byl jako kardinál Joseph Ratzinger jmenován papežem Janem Pavlem II. prefektem Kongregace pro nauku víry (Svatého Oficia), což je úřad historicky navazující na inkvizici. Jako prefekt si vysloužil přezdívku „boží rotvajler“ a bulvárním tiskem je také často označován jako „Papa Ratzi“

Ve svém úřadě měl dohlížet především na pravou církevní věrouku, například v tématech homosexuality, kontroly porodnosti a dalších. Už v této pozici – a později také jako papež – zaujímal tvrdý postoj proti jakékoliv vstřícnosti směrem k rovným právům LGBTQ. Homosexualitu označil za „vnitřní morální zlo“. V osmdesátých letech jeho anti-homosexuální dogma vedlo k tomu, že většina katolické církve se vůči otázkám LGBTQ uzavřela.

Benediktova veřejná prohlášení byla v ostrém kontrastu s daleko smířlivějším tónem jeho následovníka, papeže Františka, ačkoliv ani nyní církev ze svých anti-LGBTQ nauk neupouští. Vztahy stejného pohlaví jsou považovány za hřích a pohlaví je neodvratně stanoveno při narození. 

Anglický překlad biografie o německém emeritním papežovi bude publikovaný tento rok na podzim, informovala o tom zpravodajská webová stránka Rome Reports, český překlad, doufejme, bude následovat.

Kniha má přes tisíc stran a autor Peter Seewald na ní pracoval téměř pět let. 

Zdroj: Advocate, Pink News, Rome Reports, Niceboys

Přispět