Princ William ohromil zákazníky, za 200 korun povečeřel ve Varšavské LGBTQ+ restauraci

Princ William včera večer ohromil hosty Varšavské restaurace, když při nečekané návštěvě Polska dorazil do restaurace LGBTQ+ na sendvič s vepřovým masem a hranolky za 7,50 liber, tedy přibližně 200 korun. Fotografie z varšavského bistra Butero ukazují prince z Walesu, jak sedí u stolu se skupinou zaměstnanců Kensingtonského paláce a objednává si u číšníka. Snímky sdílel jeden z místních obyvatel, který spolu s fotografiemi napsal: „Varšava umí překvapit. Dnes jsem večeřel s princem.” Fotografie rychle převzala místní média, která se podělila o překvapení z královského vystoupení.

„Je cenné, že podpořil komunitu, kterou současné polské úřady tak zneužívají,” dodal jeden z hostů, který fotografii sdílel, s odkazem na zásahy polské vlády proti právům LGBTQ+, které kritizují skupiny na ochranu práv i Evropská unie.

Bistro se inzeruje jako „váš queerspace s komfortním jídlem” a jeho logo tvoří barvy duhy. Podnik v centru Varšavy pořádá karaoke večery pro drag queens a pro svůj odpor ke konzervativním názorům vlády si získal své velké příznivce. Majitel Paweł Zasim, který restauraci otevřel loni v listopadu a propaguje ji jako místo přátelské k LGBTQ+ s neonovým nápisem v barvách duhy, uvedl, že Butero „je inkluzivní prostor, kde se každý může cítit dobře.”

„Vůbec jsme netušili, že přijedou. Měli jsme zamluvený stůl pro 12 lidí pod jménem Daisy. Měla to být oslava narozenin Daisy. Ale pak se objevil bodyguard a řekl, že to nebude narozeninová oslava Daisy, a pak vešel princ William. Říkali, že se dobře bavili, že tu strávili tři hodiny s ostatními hosty. Snědl náš sendvič v pletené housce s trhaným vepřovým masem. A snědl všechno, takže si myslím, že mu chutnalo,” uvedl Zasim pro MailOnline.

Zdroj: dailymail.co.uk

Přispět