Příběhy LGBTQ lásky: Lucas a Trellis, Západní Virginie, USA

Valentýn jsme oslavili před dvěma dny, ale lásky není nikdy dost. Čtěte náš nový šestidílný seriál o lásce v dlouhodobých LGBTQ vztazích.

Prvním niceboys párem jsou Lucas a Trellis ze Západní Virginie, USA

Lucas Tatham a Trellis Smith se seznámili jednoho deštivého dne v New Orleans v roce 2004. Důvodem setkání byla pracovní schůzka, na jejímž konci nabídl Trellis Lucasovi, že ho schová pod svůj deštník na cestě k autu. Lucas souhlasil, ačkoliv měl vlastní deštník schovaný v příručním kufříku.

Zdroj: NBC News

„Bylo mi jasné, že když mě nechal, abych ho doprovodil, zatímco měl v kufru deštník, musí mít také zájem,“ směje se Trellis.

„Když jsem potkal Trellise, okamžitě jsem viděl, že je na něm něco jedinečného,“ řekl Lucas. „Věděl jsem opravdu rychle, že je výjimečný.“

Šest měsíců před hurikánem Katrina (listopad 2005) se Lucas s Trellisem k sobě nastěhovali a když hurikán udeřil, významně to zasáhlo jejich životy, konkrétně jejich pracovní plány a plány do budoucna. Přišli o bydlení a Lucas se musel vrátit do svého rodného města v Západní Virginii, zatímco Trellis zvažoval, zdali ho bude následovat.

„Protelefonovali jsme několik nocí,“ říká Lucas. „Věděli jsme, že mezi námi něco je. Pouze jsme nevěděli, jak s tím pracovat.“

„Trvalo to rok, než mi došlo, že tohle může být skvělá příležitost si vytvořit nový domov s novými tradicemi a novým životem,“ vzpomíná Trellis.

Od roku 2007 tak společně žijí v Západní Virgini. Mají dvě děti a rodinný podnik. Na zahradě dům pro hosty, kavárnu a nově i kapli pro inkluzivní svatby, jelikož sami se při svatbě potýkali s nevolí jiných.

„Přemýšleli jsme, že pokud by se někdo další chtěl oženit, poskytneme mu útočiště. Přijmeme kohokoliv, kdo chce oslavit lásku a říct si své ano,“ dodává Lucas.

Zdroj: NBC News, Niceboys

Přispět