Nejlepší LGBT zaměstnavatel roku 2020

jednom z předchozích článků jsme vás informovali o konferenci na téma LGBT v byznysuNyní pořadatelé Pride Business Forum ocenili nejlepší LGBT zaměstnavatele roku 2020. 

Hned několik firem působících v českém prostředí získalo ocenění LGBT Friendly Employer. Co cena přesně znamená a za co ji lze získat, shrnuje nejlépe vlastní prohlášení Pride Business Forum:

 

„LGBT Friendly Employer oceňuje, motivuje a zviditelňuje zaměstnavatele, kteří zavádějí opatření směřující k lepší inkluzi LGBT zaměstnanců*kyň v České republice. Hodnocen je strategický přístup k této oblasti, konkrétní projekty a nástroje a dále to, jakým způsobem je téma podporováno nejvyšším vedením a komunikováno uvnitř i navenek.“

 

První místo v kategorii nejlepšího LGBT zaměstnavatele roku 2020 získalo IBM a Vodafone!

 

Druhé místo patří firmě Accenture, která podporou LGBT vyniká každoročně. Dílčí ocenění pak obdržel ExxonMobil a „skokanem roku 2020“ je ČSOB.

Zároveň se udělovala cena Pride Business Forum Heroes, ta podle pořadatelů:

 

„Oceňuje jednotlivce a vyzdvihuje roli členů a členek nejvyššího vedení organizací / firem, kteří se aktivně zasazují o rovné podmínky pro LGBT zaměstnance/kyně, ve svých organizacích / firmách, nebo  se proaktivně zasazují o zlepšení postavení LGBT osob ve společnosti.“

 

V této kategorii si domů odneslo cenu hned několik nicegirls a niceboys. Ze společnosti MSD byla oceněna výkonná ředitelka Anita Zubak, cenu získal také Carl Clarke ze společnosti Vodafone, Denise Waddingham z British Council, Hélene Goessaert ze společnosti ČSOB a Michal Nebeský, CEO společnosti Citibank.

 

 

Zdroj: Pride Business Forum, Niceboys.cz

Přispět