Muž, který házel zápalné lahve na kostel v Ohiu, dostal 18 let vězení

Ministerstvo spravedlnosti USA v úterý oznámilo, že muž z Ohia, který byl údajně členem neonacistické skupiny White lives matter, byl odsouzen k 18 letům vězení za to, že zapálil kostel, v němž se měly konat akce drag queen.

Poté, co 25. března 2023 vyrobil a hodil dva molotovov koktejly na kostel v Chesterlandu ve státě Ohio, byl teprve dvacetiletý Aimenn Penny zatčen na základě federálních obvinění, a to za použití ohně ke spáchání federálního trestného činu, použití výbušných materiálů a držení ničivého zařízení.

Útočníka Pennyho rozzlobila podpora LGBTQ+ komunity ze strany kostela, který plánoval uspořádat následující víkend drag brunch a drag story hour. Přiznáním viny se Penny přiznal k použití síly prostřednictvím ohně a výbušnin a ke svému záměru bránit věřícím kostela.

Podle prohlášení FBI patřil Penny k místní pobočce neonacistické skupiny White lives matter. V místopřísežném prohlášení Penny uvedl, že se ,,snažil ochránit děti a zastavit akci drag show.”

Matthew G. Olsen, asistent generálního prokurátora z Oddělení národní bezpečnosti Ministerstva spravedlnosti, ve svém prohlášení uvedl: ,,Takovéto extremistické násilné činy nemají v našich komunitách místo.”

Bezprostředně po vynesení rozsudku zveřejnila církev na Facebooku svou reakci na Pennyho trest. V příspěvku se uvádí: ,,Ulevilo se nám, že můžeme konečně uzavřít to, co se stalo v loňském roce, ale rozsudek nad Pennym neoslavujeme. Je tragédií, že neznalost a nenávist zastaví život tohoto mladého muže na téměř 20 let.

Zdroj: theguardian.com

Přispět