Malajalámská superstar Mammootty hraje homosexuální postavu v novém filmu Kaathal

Před třemi týdny se na YouTube objevila upoutávka na malajalámský film Kaathal: The Core s indickým hercem Mammoottym v hlavní roli.
O hlavní zápletce filmu se toho z teaseru moc nedozvídáme, i přesto vyvolal diskuse v jižním státě Kérala, odkud film pochází. Superhvězda ztvárňující postavu homosexuála se stala předmětem rozruchu mezi fanoušky, kritiky a komentátory.

Žádná indická hvězda s půlstoletým odkazem, třemi národními filmovými cenami a obrovským počtem fanoušků se takové role dosud nezhostila. Film Kaathal, který režíroval Jeo Baby, známý díky hitu Velká indická kuchyně z roku 2021, kde se zabýval patriarchátem, rychle rozpoutal konverzaci mezi jeho fanoušky a příznivci. Indická kuchyně servíruje nepříjemnou pravdu.

Film vypráví příběh skrytého gaye v heterosexuálním manželství. Když se Mathew (ztvárněn Mammoottym) připravuje na účast v místních volbách, jeho žena Omana (jíž zahrála Jyothika) podá žádost o rozvod a tvrdí, že její manžel je gay. Film zkoumá dopady, které tento případ vyvolá v jejich rodině a komunitě.

„Chtěl jsem natočit tento film o soužití s LGBTQ komunitou a o tom, jak to funguje v našich rodinách,” řekl Baby pro BBC. Podle jeho slov si film vyžádal výkon tak talentovaného herce, jakým je Mammootty, ten rovněž film produkoval. „Okamžitě film pochopil a byl ochotný do něj jít.”

Recenze byly veskrze pozitivní a představení byla po celé Kérale vyprodána.

Zdroj: bbc.com

Přispět