Joe Biden promluvil o právech transgender lidí a konverzní terapie označil za zvěrstvo

Předpokládaný americký kandidát na prezidenta Joe Biden v rámci své virtuální prezidentské kampaně vyzdvihnul důležitost transgender práv a konverzní terapii označil za zvěrstvo.

Konferenci na Zoomu hostil niceboy a americký senátor z New Yersey Cory Booker a sešlo se zde celkem 115 lidí. Biden hovořil ze svého domova v Delaware.

Jedna z účastnic, Vlada Knowlton, matka jednoho transgender a dvou cisgender dětí, se zeptala Bidena, jak má v plánu chránit transgender lidi před „nespravedlivými útoky“ a diskriminací s ohledem na několik zneklidňujících zpráv, které proběhly v poslední době tamním tiskem.

Biden odpověděl, že bude usilovat o to, aby Kongres schválil antidiskriminační zákon, který vymezí a učiní trestným nerovné zacházení kvůli sexuální orientaci a genderové identitě, ať už v zaměstnání, domácnosti či veřejných ubytovnách a na mnoha dalších místech. Nadto uvedl, že zruší Trumpův zákaz vojenské služby pro transgender lidi a zamezí konverzním terapiím, které se pokouší pochybnými praktikami LGBTQ lidi „znormalizovat“.

Biden by dále podpořil nové genderově neutrální políčko ve voličských průkazech, do kterého pouze vpíšete X a nemusíte nic komentovat. „Prostě jen zaškrtnete a je to – proč byste to zatraceně měli vysvětlovat,“ řekl.

Podle výstupní zprávy se v rámci brífinku zabývali několika dalšími tématy a konkrétními LGBTQ událostmi, které se v poslední době ve Státech odehrály, stejně jako tím, kdo by mohl být případným viceprezidentem Spojených států amerických.

Zdroj: Advocate, Niceboys

Přispět