Donald Trump s útoky na transgender osoby ještě neskončil

Někdejší americký prezident, který stojí například za zákazem vstupu transgender osob do armády, nyní přislíbil, že pokud bude opět zvolen prezidentem, nebude transgender osoby pouštět do ženských sportů.

„Zakážeme mužům účastnit se ženských sportů,“ řekl Trump na sobotním shromáždění v texaském Conroe. NBC News připojilo komentář, že „je to směšné“, Donald Trump měl těmi „muži“ samozřejmě na mysli transgender ženy.

Trump rovněž odsoudil Liu Thomasovou, transgender ženu z Pensylvánské univerzity, která nedávno v Ohiu překonala několik rekordů. Podle NBC News měl Trump o Thomasové mluvit za použití nesprávných zájmen a rovněž nepravdivě uvádět, že Thomasová „překonala 11 let starý plavecký rekord o 38 sekund,” poznamenává NBC. Ve skutečnosti vyhrála jednu disciplínu o 38 sekund, ale v tomto případě rekord nepřekonala; v některých dalších disciplínách sice měla rekordní časy, ale předchozí rekordy překonala jen o pár sekund.

Trumpova akce v Conroe na předměstí Houstonu byla označena jako “shromáždění za záchranu Ameriky” a vystoupilo na ní několik Trumpa podporujících a zejména proti LGBTQ+ zaměřených republikánských představitelů Texasu.

 

Zdroj: Advocate, NBC News

Přispět