Další země legalizuje homosexuální manželství

Tato země je pro nás trochu z ruky, ale vždy je to radostná zpráva – další stát se uvolil legalizovat manželství pro stejné pohlaví. Tentokrát se jedná o vzdálenou Kostariku. Podle Q Costa Rica dojde k této změně v občanském zákoníku 26. května.

Otázka LGBTQ na Kostarice velmi ovlivnila prezidentské volby 2017-2018 a rozdělila společnost na dva tábory. Jeden radikálně odmítal homosexuální manželství a práva LGBTQ, v čele stál evangelický kandidát na prezidenta za konzervativce Fabricio Alvarado Muñoz, jehož popularita díky často až homofobním názorům vysoce vzrostla(informovala o tom například BBC). Druhá skupina naopak bojovala za práva LGBTQ. Nakonec a naštěstí Muñoze porazil člen demokratické levice a nynější prezident Carlos Alvarado Quesada.

Kandidát na prezidenta Fabricio Alvarado Muñoz. (Zdroj: Wikimedia Commons)

Současný prezident Kostariky Carlos Alvarado Quesada. (Zdroj: Wikimedia Commons)

O situaci promluvila pro The Economist v roce 2018 bývala viceprezidentka Kostariky Ana Helena Chacón Echeverría, současnou situaci označila za peklo na zemi.

Bývalá viceprezidentka Ana Helena Chacón Echeverría. (Zdroj: Wikimedia Commons)

Britskému týdeníku nastalou situaci reflektovala slovy: „Země byla rozdělena.“ „Bavili jsme se o tom, zdali přiřknout práva homosexuálům, či nikoliv.“ „Bylo to něco jako referendum na práva homosexuálů. Tyto měsíce byly očistcem, poprvé v naší zemi homosexuálové cítili opravdoví strach. Tolik nenávisti.“

 

Zdroj: Q Costa Rica, Pink News, Niceboys

Přispět