Zákon lásky: Nový film spolurežisérky filmu V síti sleduje cestu k Manželství Pro Všechny

Po úspěšném dokumentu V síti, který spolurežírovala Barbora Chalupová, byl 5. srpna uveden do kin dokumentární film Zákon lásky. Nám nezbývá než doufat, že novinka Chalupové vzbudí stejnou vlnu reakcí a podnětných diskusí, jako film předchozí. Zákon lásky je totiž o peripetiích cesty prosazení zákona, který by konečně v České republice legalizoval manželství pro všechny.

Bontonfilm uvádí:

Zákon lásky“ zajistí manželství všem bez ohledu na jejich sexuální orientaci a podporuje ho většina obyvatel České republiky. Komu tedy návrh vzbuzující vášně a nebývalé emoce vadí? Jaký je vlastně rozdíl mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím? S napětím sledujeme vypjatou výpravu napříč společností, která vede od sběru petičních podpisů, přes televizní půtky až po diskuse na půdě parlamentu směřující ke klíčovému hlasování. Střet progresivní a konzervativní části obyvatel ilustrují politici při svých vystoupeních a exhibicích. Nevzdělanost, obavy, strach a neschopnost udělat jakékoliv rozhodnutí však nejsou to jediné, co legislativnímu přijetí brání. Jsme skutečně tak liberální, jak se prezentujeme? A zvítězí nakonec láska nad lží a nenávistí?

Oficiální trailer filmu Zákon lásky (2021):

Dokumentární tragikomedie Zákon lásky (89 min) režisérky Barbory Chalupové byl do kin uveden 5. 8. 2021, na VOD bude od prosince 2021 a televizní premiéry se dočká pak v následujícím roce.

 

Zdroj: Bontonfilm, Niceboys

Přispět