Vítězky RuPaul’s Drag Race: Bebe Zahara Benet

O drag queens jsme psali už v několika článcích a za připomenutí minimálně stojí dechberoucí zachycení dvojitých identit drag queens na fotografiích Blakea Morrowa.

Nyní začínáme nový drag seriál, ve kterém vám postupně představíme vítězky všech dvanácti sérií amerického fenoménu RuPaul’s Drag Race!

Season 1: Bebe Zahara Benet

BeBe Zahara Benet se jmenuje vlastním jménem Nea Marshall Kudi Ngwa a spíše než s označením „drag queen“ se ztotožňuje s nálepkou „drag umělec“ nebo „drag performer“.

Kudi Ngwa pochází z Kamerunu, ale v podstatě už od dětství vyrůstal se svou rodinou ve Francii a v roce 2000 se kvůli studiím usadil v Minneapolis, kde žije dosud.

První zkušenosti s drag uměním měl Kudi Ngwa na Paris Fashion Show, kde byl požádán, aby zachránil situaci a oblékl si ženské šaty, pro které v danou chvíli chyběla modelka.

Skutečně první drag představení ale Bebe Zahara Benet měla až v Minneapolis, a to vedle Cyndi Lauper v baru The Gay 90s.

Bebe Zahara Benet se stala vůbec první vítězkou RuPaul’s Drag Race!

Do soutěže se poté vrátila ještě v roce 2018, v rámci speciální řady All Stars, kde skončila na čtvrtém místě. Jako drag expertka zasedá od roku 2019 v jiné americké soutěži, Draqnificent.

Ukázky z natáčení RuPaul’s Drag Race s Bebe Zaharou Benet:

Zdroj: Gold Derby, GayTimes, Niceboys

Přispět