Prague Pride 2021 – první vlaštovka

Již 11. ročník Prague Pride proběhne letos 2. – 8. srpna a my už se nemůžeme dočkat!

Ačkoliv pořadatelé zatím program festivalu neodtajnily, už známe téma a na twitteru se objevila také první ochutnávka vizuálního stylu.

Letošním tématem bude COMING OUT a oficiální komentář ze strany pořadatelů zní následovně:

Je zdrojem velké úlevy, ale někdy jen pouhá myšlenka na něj nahání hrůzu. Některým zpřeházel život naruby, někteří jim prošli ani neví jak. Někdo ho stále odkládá, někdo se rozhodl, že ho podstupovat nebude. Řeč je o coming outu. Téma, které se nějak týká každého LGBT+ člověka, bude hlavním tématem letošního ročníku, který se letos koná 1. týden v srpnu.

Průzkumy ukazují, že otevřeně mluvit o své menšinové orientaci či identitě je poměrně výjimečné – dělá to jen 18 % českých LGBT+ lidí. Je to sice víc než na Slovensku (9 %) nebo v Polsku (7 %), západním sousedům ale můžeme jen závidět. Možná právě proto bude coming out nosným tématem letošního festivalu Prague Pride, který se koná od 2. do 8. srpna 2021.

Ředitel festivalu Tomáš Bílý i v reakci na pandemickou krizi, která nás zastihla, dodává k tématu:

Mladí LGBT+ lidé, kteří třeba zatím nejsou „vyoutovaní“, najednou zůstali na měsíce zavření ve svých domovech a bez přátel, kteří jim jsou běžně v životě oporou. Nejen pro ně, ale i pro všechny ostatní chceme připravit týden, kdy můžeme být sami sebou v bezpečném prostředí. Samozřejmě uděláme vše pro to, aby účast na festivalu byla bezpečná ve všech ohledech.

Líbí se Vám vizuál Prague Pride 2021?

Velká část festivalu bude zdarma a účast možná jak osobně, tak z velké části také online.

Pro nejnovější informace doporučujeme sledovat stránky festivalu: FESTIVAL.praguepride.com

Těšíme se brzy na viděnou!

Zdroj: PraguePride.cz, FESTIVAL.praguepride.com, Niceboys.cz

Přispět