Papež František opět promluvil k otázce manželství pro všechny

Včera (15. září) poté, co se vrátil ze Slovenska zpět do Vatikánu, reagoval papež František novinářům na otázku o manželství pro všechny.

Odpověděl: „Již jsem na toto téma promluvil jasně, není tomu tak? Manželství je svátost. Manželství je svátost. V moci církve není měnit svátosti. Je to tak, jak stanovil náš Pán.

Papež trval na tom, že přeci existují civilní „zákony, které se pokoušejí v této situaci nabídnout pomoc lidem různých sexuálních orientací,“ a že zastánci manželství by pro všechny by se neměli neustále snažit prosazovat věci, „které prostě ze své podstaty v církvi nefungují.“

Papež ovšem nezmínil fakt, že mnoho zemí, v kterých má katolická církev znatelnou moc, například v Polsku, nenabízejí ani právní uznání párů stejného pohlaví.

Papež František řekl, že homosexuálům by sice nemělo být dovoleno církevní manželství, ale neměli by být „odsuzováni“. Trval na tom, že odmítnutí přiznat párům osob stejného pohlaví stejná práva jako párům opačného pohlaví „neznamená jejich odsouzení“.

„Manželství je manželství, ale to neznamená, že bychom měli odsuzovat lidi [homosexuální orientace] … Ne, prosím, to jsou naši bratři a sestry a my jim musíme být nablízku, manželství jako svátost je ale naprosto jasné,“ uvedl papež otázce manželství pro všechny.

 

Zdroj: PinkNews, Niceboys

Přispět