Pansexuálky: Sestra Kate Moss a Tereza Těžká, hrdinka dokumentu V síti

(V náhledovém obrázku je vlajka tzv. Pansexuality Pride Flag; volné dílo)

Pansexualita je sexuální orientace charakterizovaná silnou přitažlivostí, romantickou láskou a/nebo sexuální touhou k lidem bez ohledu na jejich pohlaví nebo genderovou identitu. To zahrnuje možnou přitažlivost k osobám, které se neidentifikují výlučně maskulinně či femininně, tj. vymykají se klasickému binárnímu rozdělení muž a žena (nebinární lidé), ale i k intersex, což je současně uváděno jako hlavní rozdíl mezi pansexualitou a bisexualitou.Uvádí k heslu „pansexualita“ česká Wikipedie a my souhlasíme, snad jen bychom dodali, že jde především „o lásku k člověku“. 

Rozdíl mezi bisexualitou a pansexualitou není vždy zřejmý. Podívejte se na YouTube video Gabrielly Clement, která se pokouší rozdíl obou orientací uvést na pravou míru.

Pansexuálkami jsou například modelka Lottie Moss a česká herečka Tereza Těžká.

„Záleží na tom, koho potkám“, uvedla Lottie Moss při svém coming outu.

Britská modelka, sestra Kate Moss, mluvila o své seuxalitě poprvé v komentářích na Instagramu. Poté, co se jí fanoušci zeptali, zdali někdy randila s ženou, oznámila Moss svým 320,000 sledujícím: „Jsem pansexuálka, nezajímá mě gender.“

„Každý den to může být někdo jiný. Záleží, koho potkám,“ dodává známá modelka.

V nedávné době jsme zaznamenali coming out k pansexualitě také v českém prostředí. Zhruba před týdnem oznámila Tereza Těžká, hrdinka dokumentu V síti, že žije v polyamorfním vztahu.

Zdroj: Niceboys, GayTimes

Přispět