Nová generace Strážců vesmíru bude možná mít i svého transgender hrdinu

Film Strážci vesmíru (Power Rangers) z roku 2017 líčil příběh první homosexuální superhrdinky, Žluté strážkyně, Trini. Ta hledá vlastní sexuální identitu a otevřeně hovoří o svých trablích ve vztazích s dívkami.

Oficiální trailer k filmu Strážci vesmíru (2017):

Nyní se spekuluje o dalším filmu inspirovaným kultovním seriálem Strážci vesmíru z roku 1993 a zdá se, že možná neskončí jen u své homosexuální hrdinky. Poprvé by se tak na stříbrném plátně mohl/a objevit i transgender superhrdina či superhrdinka.

Kolují také zprávy, že Modrý strážce by mohl být gay a Červený strážce transgender, případně by se objevil zbrusu nový hrdina, transgender strážce

Již nyní podobné vize samozřejmě doprovází vlna kritiky, zatím ale nebylo nic potvrzeno. Je možné, že se nové zpracování nakonec vrátí opět ke svým kořenům, aniž by navazovalo na film z roku 2017. V neposlední řadě se totiž také mluví o tom, že strážci při cestování v čase uvíznou v devadesátých letech.

Nové Strážce vesmíru bude režírovat Jonathan Entwistle, jehož taktovku můžete znát například ze seriálu na Netflixu, The End of the F***ing World.

Zdroj: Gaytimes, Niceboys

Přispět