Niceboy Pete Buttigieg ukončil svou bezprecedentní prezidentskou kampaň

Niceboy Pete Buttigieg došel dále než kterýkoliv jiný kandidát na prezidenta otevřeně se hlásící ke své homosexuální orientaci, nyní jeho cesta končí.

Den poté, co se v Jižní Karolíně umístil v souboji o demokratickou nominaci na šéfa Bílého domu na čtvrtém místě (připomeňme, že zde nezískal podporu ani 10%), ukončil v neděli bývalý starosta města South Bend v Indianě svou kampaň.

Předčasné ukončení kampaně bylo pro veřejnost překvapením, niceboy Buttigieg si totiž nevedl špatně. Nejvíce hlasů nad svými protivníky získal v Iowě, v New Hampshire se umístil druhý, hned za Bernie Sandersem.

Niceboy Buttiegieg přímo nezdůrazňoval otázky LGBTQ, ale  proklamoval nutnost sjednotit americké obyvatele proti Trumpovi a začít novou éru inkluzivní politiky. Také řekl, že doufá, že jeho kampaň bude inspirací pro děti, které se cítí být vně společnost jen proto, že jeví jakékoliv známky odlišnosti.  

Ve svém projevu niceboy Buttiegieg děkoval svým podporovatelům, obyvatelům South Bend, spolupracovníkům a rodině včetně svého manžela niceboye Chastena, kterému vzkázal: „Nemohu se dočkat toho, že zbytek života strávím s tebou.“

Niceboy Buttigieg nebyl prvním kandidátem na prezidenta, který by se otevřeně hlásil ke své homosexuální orientaci, ale oproti například niceboyi Fredu Kargerovi, republikánskému kandidátovi z roku 2012, byl dozajista první, který zveřejnil celou historii svého coming outu.

GLAAD prezidentka a CEO nicegirl Sarah Kate Ellis tweetla k události následující prohlášení: „Kampaň Pete Buttigiega byla historickou událostí, ukázala světu, že Američané jsou připraveni akceptovat a podpořit kvalifikované LGBTQ lídry. Jeho kandidatura přišla po dekádách, kdy LGBTQ niceboys Američané bojovali o to, aby byli slyšet a vidět. Tento úspěch bez debat povede k nárůstu LGBTQ kandidátů, ať už v menších politických kláních, či v těch největších.“

Z odchodu niceboye Buttigiega, zdá se, by mohl nejvíce profitovat Joe Biden, který v Jižní Karolíně vyhrál. To s jistotou ukáže superúterý 3. března, kde se bude hlasovat ve hned čtrnácti státech USA. Po odstoupení niceboye Buttigiega se o demokratickou nominaci utká již jen 6 kandidátů z původních dvaceti.

Finální výsledky primárek demokratů budou k dispozici v červnu, v listopadu se pak demokratický vítěz utká o post šéfa Bílého domu s republikánským prezidentem Donaldem Trumpem.

Prohlášení niceboye Buttigiega můžete vidět zde:

Přispět