Letošní Prague Pride bude stát za to! Co vás čeká?

Program Prague Pride je letos opravdu nabitý! Ačkoliv musel být duhový festival 2020 kvůli covidu-19 posunut, zdá se, že pořadatelé se s výzvou poprali skvěle.

 

 

Jedinou větší změnou je, že místo pochodu se letos můžete zúčastnit duhové plavby na Vltavě s draq queens a DJs nebo zhruba čtyřhodinovou plavbu pozorovat s přáteli z pobřeží, určitě to bude výjimečná podívaná.

Součástí letošního festivalu bude množství vernisáží a výstav nejen LGBT+ umělců, zajít můžete na bisexuální, pansexuální či asexuální piknik, na své si přijdou milovníci tance, dobré hudby, filmu, divadla.  Budete-li mít odvahu, nabízí se zde jedinečná příležitost vystoupit jako stand-up komik vedle mistrů z oboru. Součástí duhového týdne jsou samozřejmě různé debaty se známými i neznámými osobnostmi, debatovat můžete například s moderátorkou ostrovtipného pořadu Branky, body, kokoti a sledovat natáčení dalšího dílu. Na Střeleckém ostrově v Prague Village bude k vyzkoušení množství sportovních aktivit, společná jóga na posílení vašeho středu a harmonizaci těla. Nechybí ani osvětné akce, můžete si zdarma popovídat s terapeuty, poslechnout zajímavé přednášky, účastnit se seminářů, workshopů, již tradičně se nechat zdarma otestovat na HIV. Pokud chcete poznat někoho nového, vyzkoušejte speed dating. Možná nejintimnější události festivalu je pak tzv. coming out na nečisto. . A tímto výčtem zdaleka program Prague Pride 2020 nekončí… My se těšíme například do tzv. živé knihovny od Amnesty International, kde místo knihy si z knihovny vyberete člověka, jemuž můžete položit jakékoliv otázky, odpoví vám. Knížky budou v češtině (příp. slovenštině) i angličtině. A tímto výčtem zdaleka program Prague Pride 2020 nekončí…

 

 

Prague Pride bude na Střeleckém ostrově zahájen 3. 8. v 18:00 a potrvá až do 9. 8., účastnit se ho můžete z drtivé většiny také online.

Více info o duhovém festivalu 2020 na praguepride.cz

 

Zdroj: Prague Pride, Niceboys

Přispět