Koronavirus: „Odložte váš COMING OUT,“ doporučuje Britská charitativní organizace

Lidé LGBT+ by možná neměli uskutečňovat své coming outy, zatímco jsou z důvodu koronavirové pandémie v izolaci se svou rodinou, doporučuje Britská charitativní organizace.

Britská charitativní organizace The Albert Kennedy Trust (AKT), která pomáhá mladým LGBT+ bez domova, oznámila Sky News své doporučení: svůj coming out v této době opravdu důkladně promyslete.

„Pokud jste mladý člověk a přemýšlíte nyní o svém coming outu, zmáčkněte na chvíli raději pauzu, alespoň do té doby, než budete mít zajištěnou jinou podporu,“ řekl Tim Sigworth, generální ředitel AKT.

Sigsworth vyjádřil znepokojení nad tím, jak by mohly rodiny reagovat, přijdou-li jejich děti se svým coming outem v této stresující době, a upozorňuje na nebezpečí v podobě ztráty domova. 

„Nemůžete předvídat v těchto bezprecedentních časech, jak budou vaše rodiče reagovat. Oni, stejně jako vy, jsou pod velkou mírou stresu a jejich reakce tak nemusí být zrovna pozitivní.“

„Všichni jsme vyzváni setrvat ve svých domovech, život na ulici může být nyní ve všech ohledech nebezpečné místo pro mladého zranitelného člověka,“ řekl.

Coming out může mladé lidi vystavit riziku bezdomovectví, pokud je jejich rodiny odmítnout. LGBT+ lidé tvoří podle charitativní organizace až čtvrtinu britské populace mladých bezdomovců.

AKT také podotýká, že více než tři čtvrtiny LGBT+ se stalo bezdomovci z důvodu, že se doznali svým rodinám, které to bohužel nepřijali.

Ačkoliv se mnohé zlepšilo pro komunitu LGBT+, zmínit lze například možnost sňatku homosexuálního páru či to, že transfobie byla kategorizována jako trestný čin z nenávisti, naprostá upřímnost ke členům své rodiny může být stále velmi riskantním podnikem. 

„Z počátku koronavirové krize jsme měli jednoho mladého člověka, který přespával na hostelu, bohužel poté začal vykazovat mírné příznaky nemoci a hostel byl nucen ho vyhodit na ulici,“ uvedl Sigsworth.

„Nemají kde zůstat a nemají rodinu; vlastní rodiny je odmítly. Nemají práci, nemají jiných možností než zůstat na ulici.“

Více charitativních organizací nyní spolupracuje s hostely, které by mohly ubytovat bezdomovce a v případě nutnosti poskytnou izolovaný pokoj.  Nicméně pro ty, kteří žijí se svou rodinou a kteří zvažují svůj coming out, je doporučení AKT jasné.

„Promluvte si s někým mimo rodinu, nechte si poradit. Možná jen na chvíli stopněte své myšlenky a rozhlédněte se, jaká je situace.“ 

 

Zdroj: Sky News

Přispět