Karanténa aneb NETFLIX Must-Watch č. 10 SCHITT’S CREEK

Karanténa byla prodloužena do 17. května, je tedy čas na další Netflix tip – Schitt’s Creek! 

Dnešní tip je poněkud netradiční, neboť Netflix s druhou polovinou šesté série tohoto seriálu, kterou má odvysílat, poněkud mlží.

Lehce jsme pátrali, kdy bude kompletní finální série představena publiku, a na webu The Oprah Magazine tento čas statisticky vyměřují na podzim. To je ještě dlouhá doba. Zatím se ale můžete podívat (bohužel ne na Netflixu) na předchozích pět sérií tohoto seriálu, který se stal takřka kultem a byl nominován na několik cen Emmy!

Schitt’s Creek je světlou výjimkou uprostřed záplavy průměrných komedií a komediálních seriálu, které jsou produkovány. Tvůrcem Schitt’s Creek je Eugene Levy (má na svědomí již Waiting for Guffman, Best in Show, A Mighty Wind) a jeho biologický syn a homosexuál Daniel Levy. Schitt’s Creek je plný absurdních scén a svérázného humoru, který nás baví a který lze najít opravdu málokde. 

Seriál vypráví příběh velmi bohaté rodiny, která se rázem ocitá na mizině a musí se nastěhovat do karavanového městečka, jež předtím vlastnila. Hlavou rodiny je otec Eugen Levy, ačkoliv významné slovo zde má také jeho extravagantní žena Moira. Daniel Levy vzal na sebe roli pansexuálního syna Davida a Annie Murphy skvostně sehrála bizarně světskou dceru Alexis. David se nebrání vztahům s muži, ženami, s majitelkou městského motelu Stevie (Emily Hampshire). 

Schitt’s Creek má skvělý smysl pro všechno queer a rozhodně zažehná nejedny chmury v této době. 

Oficiální trailer k poslední uveřejněné sérii (2019): 

Od roku 2015 bylo odvysíláno 5 sérií a tento rok čekáme na další, respektive na její druhou polovinu, v dubnu již vyšlo 6 dílů. Každá série má 13-14 epizod v trvání kolem 25 minut. 

Zdroj: Advocate, YouTube.com, Niceboys.cz

Přispět