„Jste milováni,” vzkazuje tisková mluvčí Bílého domu mladým lidem z LGBTQ komunity

Bílý dům ve čtvrtek prohlásil, že příval zákonů jednotlivých států zaměřených proti LGBTQ dětem a mládeži, představuje nebezpečný precedens, a zároveň podpořil protesty.

„Jsme hrdí na děti po celé zemi, které zorganizovaly protesty a školní stávky, aby řekly politikům ve svých státech: Zastavte tuto legislativní šikanu,” oznámila ve čtvrtek Karine Jean-Pierreová, první otevřeně homosexuální tisková mluvčí Bílého domu.

„Vím, že tyto politické tahanice se mohou opravdu podepsat na duševním zdraví lidí. Proto chci LGBTQI+ dětem přímo říct: Jste milováni takoví, jací jste, takoví, jací jste.”

Konzervativní zákonodárci vedou vlnu celostátních akcí, jejichž cílem je omezit práva LGBTQ. Opatření zahrnují zákazy diskuse o genderové identitě ve školách, omezení drag show a blokování účasti transgenderových osob ve sportu.

Nejvyšší soud USA ve čtvrtek odmítl povolit Západní Virginii prosazovat státní zákon zakazující transgender sportovcům účast v ženských sportovních týmech na veřejných školách. Republikánští zákonodárci v Kentucky minulý týden přehlasovali veto guvernéra, který zakázal transgender mládeži zdravotní péči, která by potvrzovala jejich genderovou identitu, a omezil, které toalety mohou používat ve veřejných školách.

Guvernér státu Indiana tento týden podepsal zákon zakazující veškerou gender potvrzující péči nezletilé, čímž se připojil k asi desítce dalších států, které přijaly podobné zákony.

„Je to nebezpečný útok na práva rodičů činit nejlepší rozhodnutí o zdravotní péči pro své vlastní děti,” řekl Jean-Pierre o zákonu v Indianě a dalších podobných.

Zdroj: reuters.com

Přispět