Jeden z nejmenších států Evropy legalizuje svatby niceboys a nicegirls

Andorra, jeden z nejmenších států Evropy ležící mezi Francií a Španělskem, pravděpodobně  koncem tohoto roku legalizuje sňatky párů stejného pohlaví.  

Ačkoliv registrované partnerství je v Andoře legální od roku 2014, nyní by konečně nemělo nic bránit oficiálnímu sňatku homosexuálních a bisexuálních páru.

Zákony o manželství podle církevního zákona zůstanou beze změny.

Návrh zákona říká: „Jakmile tento zákon vstoupí v platnost, budou andorským právním systémem uznány dvě formy manželství – civilní manželství pro heterosexuální i homosexuální páry a manželství podle kanonického uspořádání.“

Demokratka Ester Molné v rozhovoru pro zpravodajství Bondia řekla: „Registrované partnerství je pro úřady matoucí, mnohé problémy především nastávají, pokud je potřeba registrovat partnerství i v jiných zemích, kde ve svých občanských registrech statut registrovaného partnerství neznají.“ Další člen andorského politického aparátu, Carlos Naudi, dodal, že tento zákon je „důležitým krokem ke zjednodušení života lidí.“

Ačkoliv andorské zákonodárství přidává práva lesbickým, gayským a bisexuálním komunitám, mimo jiné zahrnuje také povolení mužům, kteří měli sex s muži, darovat krev, nemluví zatím ve prospěch transgenderových a genderově nevyhraněných komunit.

Civilní svatba pro pár stejného pohlaví se postupně stává legální v mnoha státech nejen Evropy. Podle statistik z minulého měsíce například na Taiwanu od dob legalizace (květen minulého roku) se zde uskutečnilo téměř 3,000 niceboys a nicegirls svateb. 

Jen pro zajímavost, z přesně 2,939 těchto sňatků bylo 2,011 nicegirls, 928 niceboys. Většina svateb byla uspořádána v Nové Tchaj-Pej.

Christmasland v Nové Tchaj-Pej:

 

Zdroj: gaytimes.co.uk, Niceboys.cz

Přispět