Dnes je Mezinárodní den nebinárních lidí

Dnes (14. července) je Mezinárodní den nebinárních lidí. Oslavte tento den s námi!

Oslavy dne nebinárních lidí po celém světě mají za účel nejen tento den řádně oslavit, jak se nabízí, ale i prohloubit povědomí o tom, čemu lidé této komunity musejí čelit a jak svou nebinárnost prožívají.

Mnoho zemí po celém světě stále nebinární lidi legislativně, ani „pouze“ sociálně neuznává, zatímco je pravdou, že nebinární osoby jsou zde tak dlouho jako lidstvo samo.

Naopak jsou země, kde je nebinární pohlaví legálně uznáváno jako „třetí pohlaví“, např. v Nepálu, Argentině či na Islandu.

Přestože jsou sociální a zákonná práva zásadní, nesmíme zapomenout a zjednodušovat to, co ve skutečnosti nebinární pohlaví znamená a jak hluboce intimní a individuální zkušeností je.

V rámci International Non-Binary People’s Day 2021 se magazín PinkNews zeptal šesti nebinárních osob na otázku: „Co pro Tebe znamená být nebinární?“

Odpovědi Vám postupně zveřejníme v následujících dnech, už teď můžeme prozradit, že odhalují krásu a sílu skrytou v tom, co vše lze nalézt vně klasickou západní genderovou binaritu.

 

Zdroj: PinkNews, Niceboys

Přispět