Converse má první „Genderless“ kolekci oblečení

V uplynulých pěti letech módní průmysl široce zasáhnul trend „genderless“, tedy jakési „bezpohlavnosti“ oblečení, neboli „unisex“. Ačkoliv značky jako Helmut Land, Rad Hourani a Teflex s podobným pracují již roky, boom unisex móda zažívá především v posledních letech. Jedna taková značka, kterou jistě znáte a která si tento trend oblíbila, je Converse.

Když nad tím přemýšlíte, pravděpodobně vás napadne, že Converse s unisexovou módou pracuje od nepaměti. Například Chuck Taylor jsou snad jedny z nejznámějších unisexových bot na světě

Nyní ale společnost uvádí na trh zcela novou řadu oblečení s názvem Shapes.

„Co kdyby bylo oblečení navrženo podle tělesných proporcích bez ohledu na pohlaví, bylo přizpůsobeno různých tvarům jakéhokoliv těla?“ To je otázka, která stála za vznikem nové řady Shapes. Výsledkem je soubor kolekcí, z nichž první je zaměřena na léto 2020.

Tvar oblečení je designován podle různých tělesných konstitucí a jednotlivé kousky jsou rozděleny do čtyř velikostí. Vše je vyrobeno z 50% recyklované bavlny.

Kolekce Shapes od Coverse pro niceboys a nicegirls:

Shapes kolekce je navíc za skutečně dostupné ceny, stojí v rozmezí 25 až 75 dolarů. Je úžasné, že návrháři věnovali čas tomu, aby jednotlivým střihům přidali různé klíny, záhyby, aby zohlednili každý typ těla. V tom je pravděpodobně prvenství a velikost této kolekce! Líbí se vám?

Zdroj: Out.com, YouTube.com

Přispět