Boris Johnson slibuje zakáz konverzní terapie homosexuality

Boris Johnson se zavázal ke zrušení tzv. konverzních terapií homosexuality, o kterých jsme psali v několika předchozích článcích.

Praxe konverzní terapie, která byla diskreditována Národní zdravotní službou (NHS) a Světovou psychiatrickou asociací (WPA), se pokouší změnit sexuální orientaci nebo genderovou identitu, často zahrnuje velmi pochybné praktiky jako léčbu elektrošoky, vymítání a jiné.

Před dvěma lety britská premiérka Theresa May oznámila, že ukončení konverzních terapií bude prioritou v rámci pětasedmdesáti bodového programu ke zlepšení životů LGBTQ+ lidí v zemi.

„Nikdo by neměl být nucen skrývat to, kým je, či koho miluje. [Program] určuje konkrétní kroky, kterými se dosáhne skutečné a trvalé změny ve společnosti,“ řekla tehdejší premiérka.

Při pondělní návštěvě školy v Kentu označil Johnson „konverzní terapii“ homosexuálů za „absolutně odpornou“ a ve svém proslovu uvedl, že „v civilizované společnosti a v naší zemi nemá tato praktika místo.“

V prohlášení kampaně pro zákaz konverzní terapie stojí: „Jsme potěšeni, že Boris Johnson vyslyšel naše prosby zakázat konverzní terapii homosexuality“ a dále, „LGBTQ+ lidé byli mučeni po příliš dlouhý čas.“

Otevřený dopis, zaslaný 10. července na Downing Strett, volal po plném zákazu konverzní terapie lidí LGBTQ+ ve Velké Británii a přitáhl na sebe pozornost a podporu mnoha světových celebrit jako je Elton John, Stephen Fry, Dua Lipa, Little Mix’s Jade Thirlwall, Stonewall, Mermaids, The Ozanne Foundation, Amnesty UK, Gendered Intelligence, All-Out a spoustu dalších.

 

Zdroj: PinkNews, Niceboys

Přispět