Bernie Sanders opět vítězí, tentokrát v Nevadě

SANDERS POKRAČUJE VE SVÉ SÉRII VÍTĚZSTVÍ. PO IOWĚ A NEW HAMPSHIRE TRIUMFUJE V NEVADĚ.

Bernie Sanders v sobotu vyhrál v Nevadě, Pokračuje tak v sérii vítězství v nominačním klání amerických demokratů

The New York Times uvádí aktuální průběžné výsledky po sečtení více jak poloviny volebních okrsků státu Nevada. Vermontský senátor Bernie Sanders má podporu 46 procent delegátů, bývalý víceprezident Joe Biden téměř 20 procent. Třetí v pořadí je bývalý starosta města South Bend v Indianě niceboy Pete Buttigieg s něco málo přes 15 procent hlasů, pro Elizabeth Warren to čítá 10 procent, Amy Klobuchar získala necelých 5 procent.

Samozvaný „demokratický socialistaSanders zvítězil již v převážně bělošských státech Iowa a New Hampshire, kde druhý v řadě byl niceboy Pete Buttigieg. V Nevadě tak úspěchy slaví opět i Joe Biden.

Po shromáždění v Texasu Sanders zveřejnil vítězný tweet:

Ve státě Nevada je podíl obyvatelstva výrazně černošský a hispánský, Sanders ve svém proslovu tak nezapomněl připomenout, že chce spojovat Američany „všech ras, náboženství a sexuální orientace“. Jeho kampaň je motivována hesly „multigenerační a multirasový“.

Niceboy Buttigieg ke gratulaci nevadskému vítězi připojil varování, že Sanders věří v „neodvolatelnou ideologickou revoluci, která nechá stranou většinu demokratů“, je potřeba „se střízlivě podívat“ na to, co by jeho nominace znamenala ve snaze porazit Donalda Trumpa. Jak známo, Sanders upřednostňuje rozsáhlé reformy – jako je vládní reforma zdravotní péče, zatímco niceboy Buttigieg se staví do umírněnější pozice.

Zdroj: The Advocate, The New York Times

Přispět